Nazywam się Aneta Kowalczyk i z wykształcenia jestem mgr kosmetologii, ekonomistą i pedagogiem.

Pracę magisterską obroniłam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2010r. i była to pierwsza praca naukowa na temat Podologii w Polsce. W latach 1996-2010 uzyskałam tytuł licencjata z zakresu zarządzania i marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi oraz promocji zdrowia. W latach 2016 – 2018 byłam Redaktorem Naczelnym czasopisma podologicznego “Rynek Podologiczny”, a także Vice-Prezesem Polskiego Towarzystwa Podologicznego (teraz Polskie Towarzystwo Podiatryczno Podologiczne). Aktualnie jestem członkiem i ściśle współpracuję ze Stowarzyszeniem Podiatrów i Podologów, a mój gabinet otrzymał miano Konsultanta Regionalnego z ramienia Stowarzyszenia.

Z podologią związana jestem od 2008 roku. Wiedzę i doświadczenie w zawodzie zdobywałam na licznych kursach i szkoleniach w Polsce oraz za granicą. Od 2011-2018 roku współpracowałam z Centrum Podologicznym® w Łodzi, które było prekursorem Podologii w Polsce.

Od 2008 roku prowadzę własną praktykę podologiczną GABINET PODOLOGICZNY “MEDICA PER PEDES”, gdzie wykorzystuję najnowsze metody pomocy osobom potrzebującym.

Jestem Podologiem, Kosmetologiem, Pedagogiem, Szkoleniowcem, Coachem i Promotorem zdrowia oraz właścicielem Gabinetu podologicznego Centrum Medyczne Medica per Pedes w Nowym Targu, a także współwłaścicielem hurtowni podologicznej PODOHOUSE (www.podohouse.pl)

Moją pasją są zmiany i choroby paznokci i wiedzę na ten temat zgłębiam nieustannie, a efektem tego jest moja książka pt. “Zmiany i choroby paznokci w praktyce podologicznej”, która jest jedną z najlepiej sprzedających się pozycji o tej tematyce wśród polskich podologów.

Do dzisiaj biorę udział w wielu konferencjach i seminariach jako prelegentka i propagator Podologii, a także piszę artykuły do prasy branżowej i portali podologicznych. (Zapraszam także na mojego Bloga, gdzie znajdziesz wiele ciekawych artykułów). Współpracuję także z interdyscyplinarnym zespołem lekarzy specjalistów tj: chirurdzy, ortopedzi, diabetolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy, fizjoterapeuci, pediatrzy.

Poza specjalistycznymi zabiegami podologicznymi szczególną uwagę poświęcam diabetykom. Skrupulatnie poszerzam swoją wiedzę na temat, leczenia, pielęgnacji i profilaktyki podopatii cukrzycowej. Z zaangażowaniem edukuje chorych na cukrzycę i ich rodziny, uświadamiając ich o powikłaniach, jakie niesie za sobą ta choroba. Swoją pracę traktuje jako powołanie, dlatego chętnie dzielę się swoją wiedzą podczas wykładów na różnych sympozjach i konferencjach, a także pisząc artykuły do branżowych portali. Chętnie prowadzę także szkolenia z podologii dla początkujących i pracujących podologów.