Medica per Pedes to firma, która została stworzona z pasji do rozwiązywania problemów ze stopami.

Pierwsze zabiegi z zakresu pedicure leczniczego, były wykonywane jeszcze w pierwszej siedzibie firmy, jaką było Studio Urody Nefretete przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Targu, gdzie w roku 2008 został wydzielony osobny gabinet do specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Zwiększająca się z roku na rok, liczba Pacjentów potrzebujących naszej pomocy oraz stały rozwój naszych pracowników z zakresu podologii spowodował, że lokalizacja Gabinetu podologicznego została zmieniona na ul. Sikorskiego w Nowym Targu, gdzie przez kolejne 12 lat, z sukcesami pomagaliśmy naszym Pacjentom.

W tym czasie byliśmy sponsorami wielu nagród i prezentów na różnych eventach charytatywnych, takich jak: Bal burmistrza, Andrzejki „Dla Chatki”, Jarmark Podhalański, WOŚP w Nowym Targu, itp. Aktywnie edukowaliśmy społeczność Podhala, Spisza i Orawy, z zakresu pielęgnacji stóp i szerzyliśmy świadomość profilaktyki wielu chorób dotykających tą część ciała, zwłaszcza u osób chorych na cukrzycę, niewydolność krążeniową czy Reumatoidalne Zapalenie Stawów itp. Do dzisiaj jesteśmy najbardziej rozpoznawalną Marką w południowej części Małopolski, ale też i poza granicami województwa. Wciąż wprowadzamy nowe metody pielęgnacji i leczenia stóp. Nie stoimy w miejscu i wciąż się rozwijamy.

Widząc zapotrzebowanie na rynku na usługi z zakresu specjalistycznej pielęgnacji stóp, ale także całych kończyn dolnych, w pierwszej kolejności podjęliśmy współpracę z wieloma specjalistami różnych dziedzin medycyny, a od niedawna zaczęliśmy zapraszać do naszego zespołu najlepszych specjalistów z zakresu Podologii ale także Fizjoterapii, Chirurgii, Ortopedii, Diabetologii czy Medycyny Naturalnej tj. Refleksologii.

W 2022 roku Nasz niepozornie wyglądający Gabinet przerodził się w Klinikę Podologiczno – Medyczną Medica per Pedes, której siedziba aktualnie znajduje się na ul. Kolejowej 68 w Nowym Targu. Mieści się w niej 6 gabinetów, które są dostosowane do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, diagnostycznych, a także niewielkich zabiegów chirurgii ambulatoryjnej.

Nazywam się Aneta Kowalczyk i jestem Właścicielką Kliniki Centrum Medyczne Medica per Pedes, która jest spełnieniem moich marzeń.

Dzięki Wam Kochani Pacjenci i ciężkiej pracy mojego Zespołu, który z pasją i sercem pomaga każdemu z Was likwidując każdy problem, który niejednokrotnie powoduje dotkliwy ból, stworzyłam Największą Klinikę Profesjonalnej Pielęgnacji Stóp i Nóg na Podhalu. Moim marzeniem jest stworzenie miejsca, w którym każdy znajdzie pomoc i rozwiązanie swojego problemu ze stopami. Przede wszystkim pragnę dać szansę i ratować stopy Pacjentów chorych na Cukrzycę, którzy często nie mają gdzie uzyskać fachowej pomocy, zwłaszcza gdy borykają się z problemem Stopy Cukrzycowej. Pragnę także, stworzyć miejsce, gdzie pomoc znajdą także mamy tych najmniejszych Pacjentów. Chcę razem Zespołem Specjalistów pomagać dzieciom w każdym wieku, bo wiem jak ważny jest zdrowy rozwój dziecka, a takiego na pewno nie będzie bez zdrowych stóp i nóg. Przyjmujemy pacjentów od pierwszych dni życia bez górnej granicy wiekowej. Nasz najmniejszy pacjent miał 3 tygodnie, a najstarszy 96 lat.

Kochani nasza Praca to Nasza Pasja, wkładamy w nią całe swoje serce i całą wiedzę zdobywaną latami nie tylko w Polsce, ale także za granicą wykorzystując najwyższej klasy sprzęt. Jesteśmy dla Was teraz i do końca świata.

Dziękujemy, że byliście, jesteście i będziecie z nami.